1 Nisan 2024 Pazartesi

31 Mart 2024 Seçimleri İptal Edilmiş !!

Az önce televizyonu açtım, duyduklarıma inanamadım! Spiker, duygusuz suratıyla gözlerini kameraya dikmiş aynen aşağıdaki şeyleri söylüyordu! Sevgili blog dostlarım;  duyar duymaz sizinle paylaşmak istediğim bu bilgiyi lütfen dikkatle okuyunuz. Bana inanmıyorsanız, açıp haber kanallarına bakarak detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. İşte resmi açıklama:

“Sayın Seyirciler,

Resmi kaynaklardan aldığımız son dakika haberine göre 31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimler iptal edilmiştir!

 Tekrar ediyorum; dün yapılan seçimlerin tamamı yurt çapında iptal edilmiştir!

 Bu iptalin sebebi, biyolojik silah olarak ülkemize sızdırılan bir çeşit virüstür!

Ülkemizi derin bir felakete sürüklemesinden endişe ettiğimiz bu virüs hakkında ulaştığımız bilgileri okumadan önce, çocukları ortamdan uzaklaştırmanızı önemle rica ederiz.

Evet değerli vatandaşlarımız; 

MİT ve devletin derin örgütleri tarafından yapılan geniş çaplı tetkiklere göre ülkemize sızdırılan çok özel bir virüsün, muhalefeti sahte bir zafere ulaştırdığı tespit edilmiştir. Latince adı “Epidemia Spes” olan bu virüsün dilimizdeki anlamı “Umut Salgını” dır. Virüsün bulaştığı vatandaşlarımız bir çeşit beyin sisi yaşayarak bilinçsizce sandıklara koşmuş ve muhalefet partilerine oy vermiştir. Virüsün mutasyon geçirerek bir üst versiyonu olan Epidemia Fortis Ekrem-4 haline gelmesinden endişe edilmektedir. Latince adı "Epidemia Fortis Ekrem-4" olan virüsünün dilimizdeki anlamı Güçlü Ekrem Salgını” dır.   

Aşağıdaki belirtilerden en az iki tanesini kendinizde saptadıysanız maalesef siz de Epidemia Spes virüsüne yakalanmış olabilirsiniz.

ü  Sabah uyandığınızda içinizde durduramadığınız bir umut ışığı belirdiyse,

ü  Özgüven patlaması yaşıyorsanız,

ü  Çaresiz ve yalnız olmadığınızı hissediyorsanız,

ü  Kafanızın içinde “Hey Özgürlük”, “Bir Daha Bir Daha Yeniden Bir Daha Oy” gibi şarkılar sürekli çalınıyorsa,

ü  İçinizde durduramadığınız “ferahlama” duygusu varsa,

ü  Nabzınız hızlandıysa,

ü  Aynaya baktığınızda gözlerinizin içi gülüyorsa,

ü  Gelecekle ilgili güzel hayaller kurmaya başladıysanız...

Yukarıdaki belirtileri kendilerinde gören vatandaşlarımızın derhal en yakın Fortis Exitus (Cesarete Son) merkezine başvurarak “AntiSpes” (umut karşıtı) aşılarını olmaları gerekmektedir. 

Epidemia Spes virüsünün yaygınlaşıp mutasyon geçirerek “Epidemia Fortis Ekrem-4 formuna geçmesi durumunda cesaretin tüm ülkeye yayılmasından endişe edilmektedir. Nitekim bize gelen son verilere bakıldığında virüsün hızla yayıldığı ve kırmızı rengiyle ülke haritasının rengini değiştirdiği endişe ile izlenmektedir.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu günleri atlatmak için lütfen bizi ve talimatlarımızı izlemeye devam ediniz.

Sevgilerimizle, 

İmza:  Ulusal April Fool İzleme Komitesi 

 

28 yorum :

 1. kikiki Allah seni yaa :) vallahi sahiden sevinmeyi umutlanmayı bile unuttuk:) rte blogdan ayrılmış kikiki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anında yazıyı yakalayan Deep'in de bir çeşit blog hızı virüsü taşıdığından şüpheleniliyormuş :)) Ulusal Nisan komitesi yakalamadan doya doya sevinebilirsin Deep'ciğim 🥰🌺

   Sil
  2. öğlen blog okuyayım dedim, yüreğimin iklimi arkadaşımız bcp mart yazısını yazmış, okurken de yanda listede en üstte sen vardın hihihi :)

   Sil
  3. Her türlü kopyanın serbest ve legal olduğu ortamlarda Deep'in eline kimse su dökemez :))

   Sil
 2. Ayyy ilk bir yüreğim hoplamadı değil! :)
  Harika yazı! :))
  Umut hep varolsunnnn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki amacına ulaşmış bu günün tarihine özel her sene yazmaya çalıştığım yazı :)
   Evet, umut hep var olsun, çok teşekkürler, Sevgilerimle... 🥰🌺

   Sil
 3. Baştan sona okuyup nerede açık vereceksiniz diye baktım. Çok ciddi bir yazı olmuş. Ama aşağıdan haberler geliyor mümkün değil. ben de ki sevinç şöyle oldu. İnstagramda paylaştıklarımı buraya alayım dedim.
  "Bu bahar bir başka bahar içinde umut var, değişim var, güzellik var, eşitlik var, Özgürlük var. İçim kıpır kıpır, yüreğim pıt pıt dudaklarımda bahar şarkıları içindeki umudun kuş cıvıltıları, güneşin sıcaklığı yağmurun bereketi. En çok da umut var. Umutsuzluk çok kötü her seçimde aradığımız neşe bu baharda geldi. Sevinmeyi unutmuşuz, çoşmayı. Umudumuz çocuklarımız için bugünün çocuğu yarının gençleri için, umudumuz kadınlarımız için. Umudumuz kaybettiğimiz neşe' nin bize göz kırptığını görmek. Doğa bir başka canlandı, dağda, ovada, şehirde, evimizin balkonunda olabilir dedi. Olacak ve oldu." Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her sene büyük bir ciddiyetle hazırlıyorum bu yazıları, açık vermemek için özellikle dikkat ediyorum, yazarken gerçekten çok eğleniyorum, umarım sizin de okuyunca yüzünüzde bir gülümseme oluşturabilmişimdir. 😊
   Paylaşımınız gerçekten de çoğumuzun duygularına tercüman olmuş. Evet sizin de söylediğiniz gibi artık bu baharla birlikte unuttuğumuz duyguları açığa çıkarma vakti…🌺🌼 Umutlanalım, sevinelim, içimizin coşkusu dalga dalga yayılsın, bütün çevremizi kaplasın. 🌱🫶Ve öylece oldu, sevgiyle…

   Sil
 4. Okumaya başladım, sonra dedim "Allah Allah, niye benim haberim yok" Sonra aldı beni bir gülme. Sonra dedim sevgili yazar, sen çok yaşa emi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sene de görevimi tamamlamış bulunuyorum :)) Gülümsetebildimse seneye aynı gün beklerim efenim :) Sevgiler 🥰🌺

   Sil
 5. Merhabalar.
  Ellerinden gelse, hem de hiç çekinmeden yaparlar... Daha önce yapmadılar mı? Yenilenen seçimler olmadı mı?
  Kendilerine yakıştırıyorlarsa, buyursunlar yenilesinler seçimi. Yenilenen bu seçim sonucu elde ettikleri yerleri de kaybederler. Bunlar bindiği ağacı kesecek kadar henüz olmadılar.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimkisi sadece Nisan 1 Şakası ama o kadar haksızlıklar yapıldı ki bugüne kadar, insan şakasını bile kaldıramıyor maalesef.🙂 Gülmeyi yeniden hatırlayacağımız günler umarım biran önce gelir. Selam ve saygılarımla 🌺

   Sil
 6. Merhabalar Evde Yazar.
  Anladım zaten 1 Nisan şakası olduğunu, işte bende sizin şakanıza öylesine iştirak ettim.
  Galiba hepimiz, gülmeyi yeniden hatırlayacağımız o günlerin özlemiyle yanıp tutuşanlar tarafındayız. İnşAllah, o günleri de en kısa zamanda görürüz.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin şakanız benim şakamdan daha inandırıcıydı 🤗 Evet gülmeyi çok özledik, nerde Zeki ile Metin'in "Yasaklar" komedileri, nerde Levent Kırca'lı "Olacak O Kadar'lar... Mizahın bile yasak olduğu bu günler elbet biter ve dediğiniz gibi en kısa zamanda normale döneriz. Selam, saygı ve sevgilerimle 🥰🌺

   Sil
 7. Şakasını bile okumaya tahammülüm yok ama:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bu yaşadığımız zor dönemler bir an önce biter ve biz bu günleri şaka yaparak anımsarız :) Sevgiler 🌺🥰

   Sil
 8. Yazı çok iyi olmuş. Kaleminize sağlık diyorum. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, bir kaç yıldır 1 Nisan geleneğini sürdürüyorum :) Sevgiler 🥰🌺

   Sil
 9. son ağaç ev ilgini çekebilööör :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep'ciğim çokm özür dilerim biraz ilgilenemedim blogla...

   Sil
 10. Yanıtlar
  1. Merak ettiğin için çok teşekkür ederim, elim gitmedi bir dönem hiç bir şeye, lütfen kusura bakma...

   Sil
 11. Buradan da bir mayısa bağlıyoruz herhalde, hadi yeni yazı ne zaman ?

  YanıtlaSil
 12. Yanıtlar
  1. Bu kadar geç yanıtladığım için lütfen kusura bakmayın, bir süre blogla ilgilenemedim, sevgiler

   Sil