HAKKIMDA


Merhaba,
İnsan kendisi hakkında ne yazabilir ki? “ sorusunun yanıtı elbette “ otobiyografi” olacaktır. Yani adımı, soyadımı, cinsiyetimi, kaç yılında doğduğumu, nereli olduğumu yazsam bu işi yapmış olacağım. Sosyal medya uzmanlarının söylemleri, deneyimli blog yazarlarının öğütleri de bunların yapılması gerektiğini söylüyor. Ben hepsinden özür dileyerek bütün bu özel bilgilerin kendimde saklı kalmasını tercih ediyorum. 
Mezun olduğum okullar zaten anonim, o halde onları rahatlıkla paylaşabilirim sanırım. Yurdumun kasaba liselerinden birinden birincilikle mezun olup Ege Üniversitesi'nde Tekstil Mühendisliği eğitimi aldım. 
Mühendis, yani hesap yapmayı bilen biri var karşınızda.. Kelimeler arasında da gizli formüller olduğunu  düşünürüm meslek gereği. Hakkımda başka da  özel bilgi yok aslında; Evde Yazar'ım sizin bildiğiniz gibi, öyle hatırlanmak isterim. Dadaloğlu gibi, Karacaoğlan gibi, Gevheri gibi anılmak ne haddime ama  anonim kalmak istiyorum...
 Cinsiyetten, doğduğum şehirden bağımsız, toplamda kaç yıl nefes almışlığımın ötesinde beynimden, kalbimden, düşüncelerimden süzülen kelimelerle hayatınızda yer almak gibi bir derdim var. Lütfen bağışlayın beni, ben de böyle bir insanım işte.
Evde Yazar , işten ayrıldıktan sonra evde can sıkıntısından, paylaşma ihtiyacından doğan bir blog oldu. Aslında ne yaşarsam, hangi konuda dertleniyorsam, neye kızmışsam, neyi düşünüyorsam onu paylaşıyorum sizlerle.. Yani “ Yaşama dair ne varsa..”
23 Ocak 2013'tür Evde Yazar'ın doğum tarihi.. Umarım uzun yıllar kalırım buralarda. Birlikte sinerji yaratırız.  Bilmediklerimizi paylaşır, bildiklerimizi çoğaltırız sizlerle..

Ne diyebilirim ki başka, Edip Cansever'in dediği gibi:
              ...  Ne gelir elimizden insan olmaktan başka?”


59 yorum :

 1. Okuduğunuz okulları, bu müktesebatı nasıl edindiğinizi filan merak ediyoruz ama:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Peki o halde bir düzenleme yapayım sizin için, sevgiler:)

   Sil
 2. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 3. Hızlı geribildirimin için teşekkürler.Kariyerinde de büyük büyük başarılar dilerim.

  YanıtlayınSil
 4. Günlük dille yazarken, alt yapının ne kadar dolu olduğunu saklamıyor yazıların... Kutlarım; yeni bir okur kazandın...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum; sevgiler..

   Sil
 5. Bende seni zevkle takip eden, takipçi kişi , memnun oldum.Kalemin düşüncelerin hiç tükenmesin.

  YanıtlayınSil
 6. Çok samimi bir giriş. Umarım uzun yıllar burada olursunuz bence de, sitenizi kabaca da olsa inceledikten sonra içimden gelen... :)

  YanıtlayınSil
 7. deneme yapıyorum sadece :)

  YanıtlayınSil
 8. Gözlerim doldu. Kalbimden hissettiklerimi bir başkasını kaleminden okumak ne tuhaf bir duyguymuş. Hani demişsiniz ya nefes almışlığımın ötesinde diye... bende çok isterdim yazılarımla ölümsüz olmak. Keşke olabilse.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim bu samimi yorumunuz için. Umarım sizin de dilekleriniz gerçek olur ve umarım bir gün yazılarınızla ölümsüzleşirsiniz. Sevgiler.

   Sil
 9. Çok samimi ve guzel yazmışsınız :)

  YanıtlayınSil
 10. Baya etkileyici olmuş tebrikler :)

  YanıtlayınSil
 11. gerçekten günümüz gençlerinin -gerek harçlığa tabi gerekse maaşlı- parayla imtihanını çok güzel anlatmışsınız :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. "Giysiden kıs ama boğazından kısma" adlı yazıyla ilgili sanırım bu yorum, teşekkür ederim, sevgiler :)

   Sil
 12. Oldukça güzel, yüreğine sağlık..

  YanıtlayınSil
 13. Esasen yazılarınıza post-apocaliptic açıdan baktığımda sentetik felsefi değeri çok düşük olmasa da metafazal anlamda bakıldığında sosyopsikolojik pek çok önemli konuya başarıyla değinememiş olduğunuzu söylemek istemezdim; lakin ... şaka şaka yazılarınız hoş, akıcı, okunası.. başarılar :)

  YanıtlayınSil
 14. anlatılabilecek en iyi anlatım olmuş :)

  YanıtlayınSil
 15. Yanıtlar
  1. Yine buralardayım, hala yazıp çiziyorum; evde değil de evime yakın bir ofisteyim.. Aslında değişen pek bir şey yok :)

   Sil
 16. Merhaba, Yazılarınız çok sade, samimi ve akıcı.Beni de çok motive ettiniz.Teşekkürler:)

  YanıtlayınSil
 17. Sevdim sizi görmesem de bilmesem de.Mutlu günler olsun :)

  YanıtlayınSil
 18. Yazılarınız gerçekten hayat dolu. Bende işsizlik girdabındayım. Bloglar arasında kendimi arıyorum sanki. Sizin yazılarınızda kendime yakın bulduğum satırlar çıkıyor karşıma. Bence yaşınız, cinsiyetiniz, medeni haliniz - ki bence oldukça medenisiniz - boy, kilo değil önemli olan. Varlığınızı hayatımızı doldurarak hissettirmeniz amacınıza ulaşmakta olduğunuzu gösteriyor. Saygılarımla :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, umarım gönlünüzdeki iş en kısa zamanda sizi bulur.
   Sevgilerimle :)

   Sil
 19. Şimdiye kadar okuduğum yazar hakkında kısımlarında en farklı ve içten bir hakkımda sayfasıydı. Yazılarınızdan etkilendim doğrusu. Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 20. Uzun süredir içimde varolan "yazma" isteğini kamçılayan ve beni bu konuda iyice cesaretlendiren bir tesadüf oldu size rastlamış olmam... Yazılarda buluşmak üzere...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnsan, içinden gelen "yazma" isteğine kulak vermeli. Eğer bu konuda biraz faydam olduysa ne mutlu bana..
   Teşekkürler yorum için.

   Sil
 21. bir işinden ayrılan daha...
  umarım uzun yıllar kalırsın.

  YanıtlayınSil
 22. Yazılarınızdan çok istifade ettim üslubunuzu da çok beğendim. Başarılarınızın devamını dilerim..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, yorumuuz beni çok mutlu etti.

   Sil
 23. bende sizin gibi anonim kalmayı tercih ediyorum ve yazılarınız , üslubnuz güzel bu yazma maratonuna yeni başladım sizede başarılar :)

  YanıtlayınSil
 24. Ama benim suçum yokmuuuuş :)))) Şimdi daha rahat ve sıcak yorum bırakabilirim :) Aslında çok etkileniyorum, yayınlarına rastlayıp da okuduklarımın tümünden. Uzuuun seneler yazman dileklerimle. Sevgiler yavrum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet, böyle olmasını ben istedim:) Cinsiyet, yaş, medeni durum değil ki önemli olan. Sözcükler... Sadece sözcüklerin yürekten yüreğe, beyinden beyine köprüler kurabilmesi.
   Sevgiler :)

   Sil
 25. çok başarılısınız maşallah. ben de yeni bir blog açtım ve adsense kaydını yeni yapabildim ama sitemi sizinki gibi güzelleştiremedim, inşallah bende başarırım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, zaman içinde sizin blogunuz da güzelleşir mutlaka. Emek vermek gerekiyor biraz. Başarılar dilerim.

   Sil
 26. çok hoşuma gitti.

  YanıtlayınSil
 27. selam kardeşim sana nasıl ulaşabilirim sormak istediğim şeyler var :)) bu arada blog süper

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Bana evdeyazar@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
   Blogu beğenmenize sevindim :)

   Sil