26 Mart 2013 Salı

Makale yazarak para kazanma maceralarım- 3

evden yaz, evde kazan!

Eğer yazma yeteneğinize ve araştırma becerilerinize güveniyorsanız, evden para kazanmanın en güzel yollarından birinin makale yazarak para kazanmak olduğunu söyleyebilirim. Daha önce bu konudaki ilk acemilik deneyimlerim hakkında buradan okuyabileceğiniz bir kaç tane daha yazı yazmıştım. Yazarak kazanma maceramda iyi bir noktaya doğru ilerlediğimi gördüğüm için sizlerle daha detaylı bilgileri bu yeni yazıyla paylaşmak istedim.
Bana en çok sorulan soru, yazı isteklerine nasıl ulaştığım oluyor. Bu konuda sizlere tavsiye edebileceğim bir kaç yöntem var. Önceki yazılarımda bahsettiğim gibi ilk yöntem; www.elemanonline.com , www.kariyernet.com gibi sitelerden normal bir işe başvurur gibi “metin yazarlığı”, “içerik yazarı” gibi iş ilanlarına başvurmak. Açıkça ifade etmek gerekirse, uzun araştırmalarım ve başvurularım sonucunda şu anda en çok çalıştığım SEO firmasını bu siteler aracılığı ile buldum ve onlarla çalışmaktan gayet memnunum. Ödemeler düzenli yapılıyor, verdikleri işlerde süreklilik var. Yazarak kazanmak için SEO firmalarını tercih etmenin avantajlı yanı da bu. Çünkü onların sürekli içerik ihtiyaçları oluyor. Diğer yöntem ise www.uzmankirala.com ve www.projekurdu.com gibi sitelere üye olmak. Bu bahsettiğim iki site de freelance çalışanlar ile proje talebi olanları bir araya getiren, ve işlerini profesyonelce yapan siteler. Burada açılan projelere teklif veriyorsunuz ve belirtilen sürelerde işi tamamlayarak ödemenizi alabiliyorsunuz. Sürekli çalışmaya başladığım ikinci müşterim olan yurt dışında kurulmuş bir Türk firmasını bu kanallar aracılığıyla bulduğumu belirtmek isterim. Ödemelerini Euro ile yapan bu firma ile de uzun soluklu bir çalışma başlatarak zamanımın büyük bir kısmını neredeyse doldurdum sayılır.
Makale yazarak para kazanmanın her geçen gün popülerleşmesiyle birlikte bu işin aracılığını yapan bir takım web siteleri de ortaya çıktı sizin de bildiğiniz üzere. Bunların bazılarının çok da güvenilir olmadığını düşünüyorum. Adını vermek istemediğim bir tanesiyle bağlantıya geçtiğimde, karşımdaki kişinin bozuk Türkçe'si, en basit gramer kurallarına bile uymayan yazı tarzı karşısında şaşkınlığa uğramıştım. Örneğin bana yazdığı mailde büyük harflerden oluşan buyurgan bir hitap tarzı vardı. Bu tarzını eleştiren bir mail yazdığımda aldığım cevap ise karşımdakilerin mantalitesi hakkında çok açık ipuçları veriyordu. Yazma eyleminin olduğu bir ortamda böylesi bir düzeysizlikle karşılaştığım için çok şaşırmıştım. Web sitelerinde fiyatlardan bahsetmediklerini ve uyduruk açıklamalarını görünce zaten onlarla çalışmaya hiç başlamadım bile. Şöyle bir ipucu verirsem belki önceki araştırmalarınızda karşınıza çıkan o siteyi hatırlarsınız. Diyorlar ki sitelerinde “ ilgili personel müdürü arkadaşımız size gereken açıklamayı yapacak!” Sizce de komik değil mi bu cümle; ne alakası var makale yazma işinden para kazanmayı hedefleyen sitede personel müdürünün; değil mi ama!.. Sanki holding olmuşlar da bir de personel müdürleri var.. Sanırım bu işte birilerini çalıştırarak para kazanma kurnazlığındaki bir takım Dunning Kruger Sendromu'na yakalanmış girişimcilerdi onlar. Yeri gelmişken belirtmeden geçemeyeceğim; bu aralar öğrendiğim ve hayatta karşılığı çok olan bir sendrom bu Dunning Kruger.. Merak ettiyseniz, önceki yazımda detayları okuduğunuzda siz de hoşlanacaksınız eminim bu teoriden.

Makale yazarak evden para kazanma konusunun öyle hafife alınacak bir iş olmadığını da belirtmek isterim. Öncelikle elbette tamamen size ait olan cümleleri, gramer kuralları çerçevesinde düzgün bir kurguda birleştirebilmelisiniz. Diğer önemli konu ise sizden istenen tarihe o yazıyı yetiştirebilmeniz. Eğer öz disiplininiz yoksa ve verilen tarihte yazıyı teslim edemezseniz zaten aynı müşteriyle bir daha çalışma şansınız da kalmayacaktır.
Makale yazarak para kazanma maceralarım tüm hızıyla devam ediyor. Bu konudaki deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Umarım bu yazıda benim gibi radikal bir karar alıp kendi mesleğini yapmak istemeyenler için faydalı olabilmişimdir. 

134 yorum :

 1. Evde yazı yazarak para kazanma konusunda, referans niteliğinde bir yazı olmuş. Allah kaleminize kuvvet versin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya kimse yok mu bana yardım edecek ben de yazı yazarak para kazanmak istiyorum on parmak da yazıyorum bana yardım edecek kimse yok mu yol gösterecek umarım içinizden birileri bana yardım eder ben de yazı yazarak para kazanabilirim

   Sil
  2. Merhaba,
   Yazılarımı dikkatle okursanız, nerelere başvurulması gerektiği konusunda bir yol haritası çizebilirsiniz diye düşünüyorum.
   Bol şans

   Sil
  3. Makale yazarak para kazanmak isteyen arkadaşlar sevgilifatih@gmail.com adresine talepte bulunsun lütfen. Makaleler www.alisveriskrizim.com adresindeki ürünler hakkında olacak.

   Sil
 2. Teşekkür ederim Murat Bey. Her zaman olduğu gibi yine güzel övgülerinizle bana azim ve cesaret vermişsiniz:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sayın evde yazar sizden istediğim bir şey var bende yazı yazarak para kazanmak istiyorum bana yardım eder misin ne olur bu yazdıklarımı dikkate alın adım göktay sizden en kısa sürede haber bekliyorum

   Sil
  2. Merhaba,
   Yazılarımda bahsettiğim yöntemlerle bu işe başlayabilirsiniz. Biraz araştırma yaptığınızda fırsatlarla karşılaşabileceğinize inanıyorum.
   bol şans diliyorum..

   Sil
 3. Blogunuzu bugün keşfettim ve evde yazarak para kazanma konulu yazılarınızı görünce içimden şunu geçirdim;"iyi olacak hastanın ayağına gerçekten de doktor geliyormuş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:)

   Sil
 4. çok faydalı bir yazı olmuş :)makalego.com dan ne sıklıkta yazı teklifi alıyorsunuz merak ettim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makalego son bir aydır yenilenme sürecindeydi. Bu aralar haftada bir kaç kez Makalego'dan teklif alıyorum.

   Sil
 5. yazınızla pusulamın yönünü değiştirdiğinizi söylesem abartmış olmam.teşekkürler;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, zaten amacım bu işi yapmak isteyenlere biraz da olsa yardımcı olabilmekti:)

   Sil
 6. Sayın evde yazarımız size nasıl ulaşabiliriz ? :) Güzel yazılar için elinize sağlık eşimle film tadında bir nefeste okuduk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Güzel yorumunuz için teşekkür ederim:)
   Bana evdeyazar@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
   Sevgiyle kalın..

   Sil
 7. Sayın Yazarım....
  Yazınızı çok beğendim. Bende makale ve yazı yazmak istiyorum, acaba sizinle irtibata geçebilir miyim yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkür ederim..

  YanıtlaSil
 8. Sayın yazarım merhaba;
  Yazınızı çok beğendim. Bende yazı ve makale yazarak para kazanmak istiyorum. Sizinle irtibata geçebilir miyim, yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Aslında bildiklerimi bir kaç yazıda paylaşmıştım. Ekstra bir yardıma ihtiyacınız varsa neden olmasın? evdeyazar@gmail.com adresine yazabilirsiniz elbette.

   Sil
 9. çok güzel bilgiler vermişsiniz emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşadığım deneyimleri aktararak faydalı olmaya çalışıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 10. Hem özgün,hem yararlı bilgiler, hemde faydalı linklerle beraber çok faydalı bir yazı olmuş..Tebrik ederim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için ben teşekkür ederim, makale yazarak para kazanmak isteyenlere yardımcı olabildimse ne mutlu bana..

   Sil
 11. Merhaba merak ettiğim su, bu ısten ne kadar para kazanılabılınır yada nekadar kazanılıyor baslangıcta ve sonrsında:)
  ilginize ve emeğinize teşekkürler, iyi aksamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Burada fiyatları açıklamanın çok da doğru olmadığını düşünüyorum takdir edersiniz ki.. Eğer evdeyazar@gmail.com adresine mail atarsanız size bu konuda daha detaylı bilgi verebilirim.
   Anlayışınız için teşekkür ederim:)

   Sil
 12. bende bu işi yapmak istiyorum.ne yapmam gerekiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Aslında bu yazıda nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiğini tüm detaylarıyla yazmıştım. Dikkatli okursanız yöntemleri görebilirsiniz diye düşünüyorum.
   Bol şans:)

   Sil
  2. Faydalı ve güzel bir yazı olmuş tebrik ederim

   Sil
 13. Merhaba,

  www.borsahocam.com adresinde ücret ile yazı yazmak mümkün. Ben yazıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. İnceledim güzel bir siteye benziyor.

   Sil
 14. Merhaba, makalego ya ulaşamıyoruz acaba neden bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuzu görünce deneyeyim dedim ben de ulaşamadım ve çok şaşırdım. Kendileriyle uzun süredir çalışmıyordum, neden ulaşılamadığını inanın bilemiyorum. Makale siteleri içinde en güvendiğim orasıydı ve tavsiye de etmiştim yazımda.. Yorumunuzdan sonra yazımdaki ilgili kısmı hemen sildim insanları yanlış yönlendirmemek için; bu anlamda uyarı niteliğindeki yorumunuza ayrıca teşekkür ederim..

   Sil
 15. Katılıyorum bu işi yapan insanlar çoğu site sahibinden fazla para kazanıyorlar. Ancak makale yazma işi deneyim gerektirir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkürler. Evet makale yazma işinde başlangıçta biraz zorlanıyorsunuz mutlaka ama, deneyim kazandıkça işi yapmak da kolaylaşıyor dediğiniz gibi.

   Sil
 16. merhabalar...
  öncelikle bilgilendirmenizden dolayı teşekkr ederim, gzel bir çalışma olmş. bir sorm olck.. İlk belirttiğiniz sitelerde iş ilanlarına dair metin yazarlığı”, “içerik yazarı'' kısımlarını göremedim ben, acaba önemli ilk etapda bnlara başvrmak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Kariyer sitelerinde arama kutusu olur, oraya " metin yazarı", "içerik yazarı", " editör" gibi kelimeler yazarak aramalar yapmalısınız. Her gün bu sitelerdeki iş ilanlarını takip ederseniz mutlaka size uygun bir tanesi ile karşılaşırsınız diye düşünüyorum. Zira bu aralar metin yazarı ilanlarını çok sık görüyorum.
   Bol şans..

   Sil
 17. Açıklayıcı bir yazı kaleminize sağlık. Benimde bloğum var mümkün oldukça ilgilenmeye çalışıyorum. www.blogcu.com/evekonomisti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Faydalı olabilmişsem ne mutlu bana, bloğunuzu ziyaret edeceğim:)

   Sil
 18. Kendi evinizde günde sadece 1-2 saat ayırarak ek gelir elde etmek isteyenlere tavsiye ediyorum.

  Aşağıdaki bağlantıyı adres çubuğuna kopyalayarak videolu seminerlere katılıp para kazanma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

  http://tinyurl.com/qd7ayym

  Ben kazandım sizede tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 19. merhaba bende yardımcı metin yazarı arıyorum ilgilenen olursa bana denizmutlu2hotmail.com adresinden ulaşabilir.

  YanıtlaSil
 20. Sizde oturduğunuz yerden para kazanmanın keyfini yaşamak ister misiniz ?
  Bunu yapabileceğiniz tanıtımlar www.xdukkanalisveris.com'da arkadaşlar..

  YanıtlaSil
 21. Kendi İşini Kurmak İsteyenler için günde 2 saat ayırarak makale yazmak çok önemlidir. Güzel bir paylaşım olmuş. Kendi İşini Kurmak İsteyenler olarak teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Faydalı olabildimse ne mutlu bana:)

   Sil
 22. merhaba..adım sınem 34 yaşındayım .üniversite mezunuyum .edebiyat en büyük tutkum..
  bu konuda donanımımın yeterli oldugunu düşünüyorum ama tabii ki bu benim fikrim ..
  amacım farklılıklar içinde yaşadımız bu evrenın daha yaşanılası bir hale getirmekte EMPATİ nın nedenli önemlı oldugunu duyurmak ..
  ve buna benzer bilgim dahilinde olan diger konularda da makalelerimi paylaşmak isterim..bu konuda yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum ..en güzel sözcükler sizlerle olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Sinem Hanım,
   Konuk yazar olarak makalelerinizi bloğumda yayınlamak beni çok mutlu eder. Eğer böyle bir şey düşünürseniz evdeyazar@gmail.com adresine yazabilirsiniz.Ayrıca makalemarketi.com gibi platformları da kullanabilirsiniz.
   Sevgiyle kalın

   Sil
  2. Merhaba Sinem Hanım..
   Ben Tacettin Çelebi.
   Yazarlık yapmayı düşünüyorsanız şayet, "celebitacettin@yahoo.com" mail adresim üzerinden lütfen irtibat kuralım..

   Sil
 23. merhaba ben sınem 34 yaşındayım ..edebiyat vazgeçemedigim bir tutkum ..Beni dünyaya baglayan tek gerçek .. özgün makalelerim mevcut bu ortamda paylaşmak isterim . en güzel sözcükler sizlerle olsun

  YanıtlaSil
 24. merhaba arkadaşlar yazı yazarak para kazanmak isteyen ciddi olarak bir işle ilgilenebilecek zamanı olan ve kendisine güvenen arkadaşlar srkn_zks@hotmail.com adresinden iletişime geçebilirler.
  çalışmalarımız reklam, blog yazarlığı gibi çalışmalar değildir. ciddi anlamda yazı işiyle ilgilenebilecek arkadaşların iletişim kurması rica olunur.

  YanıtlaSil
 25. Ayda 100 ile 150 makale yazdırmak istiyorum ..25 Temmuz 2013 den sonra lütfen mail atmayınız ( zaten atanlar daha okumayı bilmedikleri icin yanıt alamazlar :)) Konular Helikopter kiralama, uçak kiralama, özel uçak , ambulans uçak . kiralama . Bu makaleler haber niteligi taşıyabılır . ayrıntıları konusmak için mail atabılırsınız.

  YanıtlaSil
 26. Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.Çok samimi ve aydınlatıcı yazıyorsunuz.Kaleminize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Faydalı olabildimse ne mutlu bana:)

   Sil
 27. hocam öncelikle makale yazarak para kazanma yazınız çok içten ve samimi olmuş. ellerinize sağlık. bende kendi blogumda (gelirkapisi.org) makale yazıyor ve yayınlıyorum. her ne kadar istenilen başarıyı sağlayamasam da, ilerde atacağım adımlar için bir başlangıç noktası.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yorumunuz için. Sizin de internetten para kazanmak için yöntemler gösteren güzel bir siteniz var, inceledim:)
   Başarmak için başlamak önemli bir adımdır zaten:)

   Sil
 28. merhaba, kendime ait bir çoğu noter onaylı 3500 + makalem var ve hiç biri internette yayınlanmamış. Geneli varlığın yaşam biçimlerinden oluşuyor.
  ilgilenirseniz hidayed@msn.com

  sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Bu müthiş bir başarı. Umarım doğru adreslere ulaştırabilirsiniz. Benim şu anda ihtiyacım yok, kendim yazıyorum çünkü.. Ama belki de buradaki adresiniz ihtiyacı olanlara ulaşabilir.
   Sevgiyle kalın..

   Sil
 29. Merak ettimde acaba; 200 kelime uzunluğunda bir makale için ne kadar ücret talep etmeliyiz? Bu işe giren iyi bir yazar günde ne kadar kazanmayı hedeflemelidir? Ayrıca bir çok insanı makale yazarı olmaya heveslendiriyorsunuz. Teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Piyasada çok değişken fiyatlar var. Yeni başlıyorsanız 200 kelime için tahminim 2 TL gibi bir ücret alabilirsiniz en fazla.. Yazma kapasiteniz zaman içinde kendiliğinden belirecektir. Ayrıca yazdığınız konulara göre de bu değişir. Örneğin bildiğiniz konularda araştırma yapmaya ihtiyaç duymadan günde 5000-8000 kelime yazabilirsiniz gayet rahat bir şekilde. Ama bilmediğiniz konularda araştırma yapmanız gerekir, dolayısıyla vakit kaybedeceğiniz için kapasiteniz 1500-2000 kelimelere düşebilir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:) Kolay gelsin, bol şans..

   Sil
 30. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Eren Bey,
   Kusura bakmayın, yorumunuzu silmek zorunda kaldım, çünkü tavsiye etmeyeceğim bir sitenin linki vardı yorumunuzda.. Takdir edersiniz ki referans olmak istemediğim bir sitenin linkine bloğumda yer vermek çok mantıksız. Açıkçası bu tarz sitelerin içinde iyisini bulmak biraz zor, o yüzden belki deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz doğrusunu.. Anlattığım yöntemlerle iş bulmayı denemenizi öneririm. Bol şans..

   Sil
 31. slm makale yazdırmak isdiyorum bu konuda yardımcı olurmusunz lütfennn hemen cevabınızı bekliorumm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bilge hanım merhabalar bende size çok kaliteli makaleler yazabilirlim skype: elyesaayse mail aysetopcu85@hotmail.com

   Sil
 32. evde yazar bana ulaşırsanız sevınırım skype mail mehmet_pc_online@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Maalesef Skype kullanmıyorum. Üst menüdeki iletişim sayfasından yazabilirsiniz.İyi günler dilerim.

   Sil
 33. Benin yaptığım sistemede beklerim http://www.organikmakale.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sitenizi ziyaret ettim, hatta bayağı inceledim. Aslında reklam gelirlerini paylaştırma düşünceniz mantıklıymış ama yazar sayısı fazla olduğu için başarılı olamamışsınız sanırım bu düşüncenizde.. Yalnız sitenizde ücretlendirme ile ilgili bilgiye ulaşmakta sıkıntı var, neresinde gördüm bilemiyorum şu an ama 300 kelime için 2,5 TL gibi bir rakam okudum yanılmıyorsam.. Bu işlerde ne kadar emek verildiğini bilen biri olarak açıkçası bu fiyatı çok ucuz buldum.. Zaman içinde umarım geliştirme yapmayı düşünürsünüz.. Size başarılar diliyorum..

   Sil
 34. Emeğinin karşılığını alamadığın bir iş ama.bu iş yokluğunda ve patron müdür emiri dinlemekten iyidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef emeğin karşılığı bir çok iş kolunda adaletli bir şekilde dağıtılmıyor..

   Sil
 35. Çok açıklayıcı ve akıcı bir makale yazmışsınız, teşekkürler, kolay gelsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama bu yazıda yazdıklarımı maille tekrar tekrar soranlar var maalesef, artık maillere yetişemez haldeyim:)

   Sil
 36. umcret karşiliği makale yazacak arkaşlar. iletişime geçerseniz sevinirim bilgi@temakompresor.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makale yazarak nasil para kazana bilirim? Lutfen yardimci olurmusunuy?

   Sil
 37. Yayınlayacağım makalemi nasıl seçebileceğimi ve içeriğimi yayınladığımda kimlere hitap edebileceğimi dilim döndüğünce ifade etmeye çalıştım.. Konuyu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz..

  http://www.cerezlerim.com/2014/03/makalemi-nasl-secebilirim-ve-kimlere.html

  YanıtlaSil
 38. Merhabalar,
  Makalenizi okudum.Makale yazarlığı düzenli olarak yaptığım bir iş olup ortak çalışma yapmak isteyen,makale yazdırmak isteyen arkadaşlar olursa mail adresim : makaleturkiye@gmail.com 'dur.
  Tekrar tebrik eder , başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil
 39. kompresör, vidalı kompresör, hava kurutucu, ikinci el kompresör, kompresor, 2 el kompresör, ALIM SATIM, lodos kompresör
  ikincielmakinamarket@gmail.com
  http://www.kompresorilan.net
  kompresör

  YanıtlaSil
 40. merhaba arkadaşlar
  firmamız adı altında çok çeşitli sitelerimiz için makale yazımları olacaktır. tecrübeli bu işi benimsemiş kesinlikle %100 özgün seo yapısına uygun spinlenmemiş makaleler yazdırılacaktır. kesinlikle makale teslim tarihine uyacak daimi profesyonel makale yazarı aranıyor.
  irtibat 0538 020 67 45 seyhancakir@dydturktek.com.tr

  YanıtlaSil
 41. Merhabalar...

  Tanıtım yazısı makale yazdırmak istiyorum. Yazacak arkadaşlar ise seo uygun yazı yazması tercihimizdir.

  Konular ise halı yıkama, koltuk yıkama, böcek ilaçlama, mermer cilalama'dır.

  İrtibat ; eryamanhaliyikama@hotmail.com

  YanıtlaSil
 42. Merhaba,
  Birçok arkadaş "ben de yazmak istiyorum" derken hiçbir imla kuralına dikkat etmemiş. Nokta, virgül, büyük harf, küçük harf vs. Arkadaşlar ben de yazmak istiyorum! Lakin imla kuralları konusunda halen daha yeterli olamadığımı düşünmekteyim. Ticareti çok seviyorum. Para kazanmayı da seviyorum haliyle. Yurdum insanı bıçak tutmayı bilmez kasap dükkanı açar, keser tutmayı bilmez nalbur dükkanı açar. O yüzden bizler çılgın girişimcileriz. Bence makale de yazarız ;)

  Faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık. Ben de iş çıkışı 2-3 saat yazı yazarak para kazanabilir miyim sorusuna cevap ararken geldim bloğunuza. Hoş google amca elimden tutup götürmese de yabancı sayılmayız. googleplus çevrelerimde ekliymişsiniz. Bize de beklerim. www.hizliadam.com

  Kalın sağlıcakla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir yerden yakalamışsınız konuyu. Bana bu konuda çok fazla e-posta geliyor. Yardım isteyen arkadaşların yazılarında ben de benzer hataları gördükçe üzülüyorum gerçekten de.. O kadar basite alınıyor ki bu iş! Ben uzun bir süredir yapmama rağmen sözcük yazılışları, unuttuğum yazım kuralları konusunda hala sözlüklere bakarım her gün..
   Teşekkürler katkınız için, gelirim elbet size de:)

   Sil
 43. dil kullanım becerisine ve klavyesine güvenen herkes bu işten para kazanabilir. makale yazarak para kazanmak istiyorsanız telefon numaranızı bırakmanız yeterlidir.

  YanıtlaSil
 44. Evet makale yazarım imlasını kurallını dikkat ederim diyen arkadaşlar ile çalışmak isterim zaten imla olayı olması gereken kuraldır. Mesajımı ciddiye alan ve iş disiplinini benimsemiş arkadaş - lar aranmaktadır. günde 8 makale yazdıralacaktır. iletişim için info@mehmettezcan.com a mail atabilirler...

  YanıtlaSil
 45. Hobi konulu ücretli makale yazmak isteyenler lütfen burcuakinfcbk@gmail.com adresine mail atsınlar .

  YanıtlaSil
 46. Merhaba.ufacık,anlamsız bir kelime bile hayal dünyası ve düşüncenin senaryosunu yazdığı bir filmde,başrol oyuncusu olabilir.Ben öğretmenim ve makale yazma işi benim için gerçekten keyif verici.Bu konuda benimle iletişime geçebilirsiniz.

  aylinali_5@hotmail.com

  YanıtlaSil
 47. makale yazan arkadaslar iletişime gecerse sevinirim seo uyumlu bilgi@temakompresor.com

  YanıtlaSil
 48. makale yazarlığı için gerçekten çok güzel bilgiler vermişsiniz. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 49. Madencilik, makina, siyaset, tarih, kültür, sanat, spor,iş güvenliği, bisiklet, iş dünyası ve sektörel konularda özgün, keyifli ve bağımlılık yaratan yazılar için lütfen talebinizi miningengineermp@hotmail.com mail adresine iletiniz.
  İyi günler

  YanıtlaSil
 50. Ürün satışı ile para kazanmak isteyen olursa lütfen sevgilifatih@gmail.com adresine mail atsın. Satış başına 100 tl ücret ödenecektir.

  YanıtlaSil
 51. Merhaba. Makale yazma konusunda tecrübelerim var. Makale yazdırmak isteyenler bana moonenthusiast@gmail.com adresinden ulaşabilirler.

  YanıtlaSil
 52. Makale yazarlığı yapıyorum
  mail: galatased@hotmail.com

  YanıtlaSil
 53. Makale yazarlığı yapmak isteyen arkadaşlar, direneses@outlook.com adresinden ulaşabilirler.

  YanıtlaSil
 54. Web sitenizi beğenerek ziyaret ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 55. Faydalı paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Yeni yazılarınızı da dört gözle bekliyorum.

  YanıtlaSil
 56. Yazınızı çok beğendim. Emeğinize sağlık :)
  Ben de evde yazı yazarak para kazanmak istiyorum. Öğrenciyim ve harçlığımı çıkarmak istiyorum. Yazı yazmayı da çok severim. Nereye veya kimlere başvurmalıyım acaba?

  YanıtlaSil
 57. Yazınıza tesadüfen denk geldim . Böyle bir çok blog yazısı okumama rağmen ilk kez deli gibi nereye yorum yazıcam ya diye aradığımı söylemeliyim :D Emeğinizi takdir ediyorum. Çok samimi ve içten bir yazı olmus son derecede güvenilir bilgiler veriyor gibi. Teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
 58. yazar aranmakta iletişim için info@mehmettezcan.com a mail attınız...

  YanıtlaSil
 59. Arkadaşlar içerik yazarlığıyla ilgilenenler fiyat bilgisi ve kişisel bilgilerini info@ucuzucak.com.tr adresine email ile ulaştırsınlar. Ücretler her bir makalenin teslim edilmesiyle banka hesabınıza anında havale yapılır. Herkese iyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
 60. Merhaba,

  Yeni kurduğum 3 boyutlu yazıcılar ve tarayıcılar ile alaka web sitesine içerik sağlayacak arkadaşlar ile devam etmek istiyorum. Benimkisi hobi amaçlıdır ama profesyonel arkadaşlar ile de görüşebilirim.
  Detaylar için 3dprintturk@gmail.com

  YanıtlaSil
 61. Yazı Yazarak Para Kazanmak Elinize sağlık çok faydalı bir makale olmuş

  YanıtlaSil
 62. Makale yazarak para kazanmak isteyen kişiler makaleyazarakkazanc@gmail.com üzerinden bizimle iletişime geçerse kendileri ile çalışmaya başlayabiliriz. Bundan sonra daha fazla yazar ile çalışacağımızdan dolayı herkes başvurabilir. Her konuda içerik üretimi gerekiyor, mail atarsanız ücret bilgilerini de konuşabiliriz.

  YanıtlaSil
 63. Kendime ve duygularima guvendigim icin ve de vaktimi degerlendirmek icin makale yazarligi yapmak istiyorun eminedurgun86@hotmail.com

  YanıtlaSil
 64. Merhaba Evdeyazar;

  Bende blog ve yazı ile ilgilenen biriyim. Sormak istediğim şu : Sadece kendi bloğumda kullandığım yazıları makale arayanlar kabul eder mi? Tersten soracak olursam da : makale olarak kabul edilen kendi bloğumda kullandığımda problem olur mu?

  antalyada365gun.blogspot.com
  antalyahobi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 65. Merhabalar yazınız çok güzel ve çok aydınlatıcı olmuş, teşekkür ederim. Ben de makale yazmak istiyorum ve öğretmenim. Dil bilgisi ve imla kurallarına çok hakimim. Güvenilir ve iyi bir site olursa ve şartlarda anlaşırsak yazı yazabilirim. Munonun Mutfağı adlı bir blogum var orada da yazıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En kısa zamanda blogunuza ziyarete geleceğim, bol şans:)

   Sil
 66. Merhabalar;
  Yazı yazarak para kazanmak isteyenler.... 0536 332 76 31 veya aysetopcu85@hotmail.com adresi üzerinden bana ulaşınız.
  hem nasıl yazacağınızı öğreteyim hemde her yazdığınıız yazıya karşılık ödeme yapayım.
  ciddi olarak yazamayı düşünenler arasın lütfen

  YanıtlaSil
 67. yazılarınız çok güzel bende size dizirehberi.org sitem için makale yazdırmak istiyorum nasıl ayrıntı görüşebiliriz acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, evdeyazar@gmail.com adresinden mail atabilirsiniz.

   Sil
 68. Belirli bir zaman yok istediğiniz anda istediğiniz yerden yazarak hemen şimdi para kazanabilirsiniz. Ve işin en güzel yanı siz istediğiniz kadar kazanırsınır. İstediğiniz miktarda para kazanabilirsiniz.
  1500tl veya 2000 tl kazanabilirsiniz aylık veya daha fazla ne kadar makale yazarsanız okadar kazanırsınız. Ve en önemli ve en güzel olan tarafı kendi işinizin sahibi olursunuz. Hadi durma hemen başla makale yazarak hemen para kazanma başlayın. http://goo.gl/mhsbEj

  YanıtlaSil
 69. Makale ve yazı yarak para kazanmak için benimle de iletişime geçebilirsiniz. Hiçbir bilginiz olmasa da size iş verebilir ve ufakta olsa bu işe ucundan başlamanıza yardımcı olabilirim. ertanyetginoglu@gmail.com mail adresine mail atabilirsiniz. Ayrıca aşağıda linkini verdiğim konuyu da okuyup daha derin bilgi sahibi olabilirsiniz.

  http://pembeportal.com/yazi-yazarak-hemen-para-kazanmaya-baslayin/

  YanıtlaSil
 70. Hobi konularında yazarak para kazanmak isteyenler yenimakaleler@gmail.com adresinden iletişime geçebilirler.

  YanıtlaSil
 71. Üstad sitenizi yakından takip ediyorum. Her paylaşımınızda yeni bir şeyler öğreniyorum. Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 72. benim evden eve nakliyat sitelerim var onlara prefesyonel makale yazacak arkadaşlara ihtiyacım bana nurimehmet533@gmail.com meil atabilirsiniz

  YanıtlaSil
 73. siteme makale yazacak arkadaş arıyurum acilen

  YanıtlaSil
 74. Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı mevzuatı uzmanıyım. Ne zaman, nasıl emekli olurum? Sigortasız çalıştırılma, kıdem ve ihbar tazminatı, işsizlik sigortası ve ödeneği v.b. yüzlerce soruyu hızlı ve yazılı olarak cevaplarım. Keza aynı konuda okurları aydınlatan, tatmin edici makaleler yazarım. Halen internet üzerinden yayın yapan popüler bir hukuk portalında sorulara cevap yazmaktayım. Keza yerel bir internet sitesinde de köşe yazarlığı yapmaktayım. Özellikle sorulara cevap yazılarım çok yüksek hit almaktadır. Emekliyim. On-line olma sorunum yoktur. Uzmanlık alanımla ilgili yayıncılık yapan veya yapmayı planlayan arkadaşlarla çalışmak istiyorum. ismailkilaz@gmail.com

  YanıtlaSil
 75. Merhaba ben yurtdışı kaynaklı ve ödemelerini Euro olarak yapan sitelere makale yazmak istiyorum. Bana site önerebilirmisiniz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, maalesef size bu konuda yardımcı olamayacağım, çünkü bilmiyorum böyle siteler. Brn bir firma ile çalışıyordum, artık onlar bu işleri bıraktılar. İlanları takip edin derim, bol şans.

   Sil
 76. Öncelikle bu konuda bizlere ışık tuttuğunuz için teşekkürlerimi içtenlikle sunuyorum. Ben otuz bir yaşında, İşletme mezunu olan bir bayanım. 1994 yılında ''Uyuşturucu ve Gençlik'' adlı şiir, resim, kompozisyon dallarında düzenlenmiş bir yarışmada üç dalda Türkiye birinciliğim oldu. O dönemlerde Devlet Bakanı olan Sn. Işılay Saygın bana bir teşekkür belgesi gönderdi. Bu başarı benim talihimi açtı diye sevinirken, yazarlık ya da editörlük konusunda bu belgeden başka hiç bir elle tutulur başarı kazanma fırsatım olmadı. Yazı yazmayı hep evde ihtiyacım olduğu zamanlar konuşmak istediğimde eyleme döktüm. Sevgili Uğur Dündar'a yazılar yazdım. Cevabı gelmedi. Maalesef hayatın anlamsız karmaşası içinde egosunu tatmin etmekte olan şirket yöneticilerin gölgesinde yazılarım hep yöneticilerimin başarısı olarak anıldı ve şirket sahipleri bunun gerçeğini hiçbir zaman öğrenemedi. Aldığım terbiye yüzünden müdürlerimin hazırlaması gereken turizm dergi makalelerini, biyografilerini bile, sesimi çıkarmadan hep ben hazırladım; ama altında maalesef sadece müdürümün adı geçti. Takdir edildim ama bir topluluk karşısında değil. Topluluğun karşısında alkışlanan o yazıların asıl sahibi olmayan Müdürüm' dü. Zor bir karar alıp işi bıraktım. Şimdi nişanlıyım ve işsizim; ama kendimi yazmaktan alı koyamıyorum. Faydalı olmak ve takdir edilmek istiyorum. Elimde gönderebileceğim bir kaç yazım da mevcut. Eğer bana bir şans verebilirseniz kısa sürede çok başarılı olabileceğime inanıyorum. Yakın tarih, ikili ilişkiler konusunda sohbet etmeyi ve yazılar yazmayı çok seviyorum. Verebileceğiniz bir fırsat olursa, onu hayallerimin inşaatında kullanmak için sabırsızlanıyorum. Teşekkürler.
  Nazlı ÇITIR (naz_ctr@hotmail.com)

  YanıtlaSil
 77. yeni kurulmakta olan sitemizde görev yapmak üzere tez yazabilen ve yorumlayabilen, makale yazabilen, ingilizce ve osmanlıca çeviri yapabilen, spss anket değerlendirmesi yapabilen ve diğer progralarda kendini geliştirmiş olan uzman kadroya ihtiyaç duyulmaktadır. İletişim 05546981778 nazanmankk@gmail.com

  YanıtlaSil
 78. Yazı Yazarak Para Kazanma internetteki bütün para kazanma sistemlerinin özü makaleniz çok güzel ve faydalı olmuş tşk.

  YanıtlaSil
 79. Evde Yazar, bu konuyu daha önce de okumuştum. Yorum bıraktım mı hatırlayamadım. Tek tek incelemek yerine direk yazayım dedim. Çok faydalı bilgiler paylaşmışsın öyle bir teşekkürle kariılığı verilemeyecek. Minnet duydum. Yeni tecrübelerini de paylaşırsın umarım. Başarılar... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lafı dolandırmadan o dönem ne öğrendiysem paylaşmıştım, faydalı olabildimse ne mutlu:)
   Sevgiler...

   Sil
 80. selam makale yazarak para kazanmak istiyorum. bunun için ne yapabilirim. eğer yardım edecek biri varsa beterboceek@hotmail.com adresinden ulaşabilir

  YanıtlaSil
 81. Merhaba, Türk dili ve edebiyatı bölümü mezunuyum. Ben de yazmak istiyorum! Cümle kurgularım ve imla konusunda kendime güveniyorum. Bunun dışında ingilizceyi çok iyi olmamakla birlikte anlamaktayım. En iyi bildiğim ve anladığım dil ise Kazakça'dır. İnternete 7/24 girebilirim. Gmail adresim : jeynephanguk@gmail.com

  YanıtlaSil
 82. Yazarlık yapmak isteyen arkadaşlar, internettasarimekibi@gmail.com adresine başvuruda bulunabilirler.

  YanıtlaSil
 83. ben de yazarlık yapmak istiyorum

  YanıtlaSil
 84. Merhaba, Karşılaştırmalı Edebiyat mezunuyum. 32 yaşındayım Ankara'da oturuyorum. Özel bir şirkette 3 yıl İçerik Editörlüğü yaptım. TRT Okul'da yayınlanan Bilmek İstiyorum adlı yarışma programının sorularını hazırladım. İçerik editörlüğü ve metin yazarlığı yapabileceğimi düşünüyorum. İlgilenen olursa n.direnc@hotmail.com adresinden bana ulaşabilir. Tşkler

  YanıtlaSil
 85. Merhaba,
  henüz lise öğrencisiyim ve ilgimi çeken pek çok konuda araştırma yapmayı çok seviyorum hatta bu konuda kendimi de yanlış anlaşılmasını istemem ama iddialı biri olarak görüyorum ve bunu artık yazarak devam ettirmek istiyorum açıkçası biraz da mükemmelliyetçi bir yapıya sahip olmam nedeniyle de bu işi çok iyi becerebileceğimi düşünüyorum ancak nerden nasıl başlayacağımı bir türlü kestiremedim bu konuda danışabileceğim tam da işinin ehlinde bir üstada ihtiyacım vardı ki sizi buldum bu konudaki yazınızı ve burdaki tüm yorumları okudum size mail atmadan önce ilk olarak burdan yazmak istedim bana bu konuda yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim
  iyi günler :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Bu yazıda zaten nerelere nasıl başvurduğumu anlattım sevgili arkadaşım. İnanın "bana yardım et" maillerinden çok ama çok daraldım. Çünkü elimden fazlası gelmiyor, ben de gördüğünüz gibi mütevazı bir blog yazarıyım. Anlayışınız için teşekkürler, bol şans..

   Sil
 86. Tasarimekibi22 Mart 2015 20:31

  Makale yazmak isteyen arkadaşlar; internettasarimekibi@gmail.com adresinden bana ulaşabilirler.

  YanıtlaSil
 87. AYŞE TOPÇU
  Yazı yazarak para kazanmak için;
  aysetopcu85@hotmail.com
  0536 332 76 31 iletişim bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz

  YanıtlaSil