19 Kasım 2013 Salı

Yaratıcı İş Fikirleri Bu Garajdan Çıkıyor!

Hürriyet Garage, yenilikçi iş fikri olan genç girişimci adaylarını, 21 Aralık tarihine kadar www.hurriyetgarage.com ‘a yaratıcı başvuruları ile bekliyor!
Hürriyet İK, üniversite öğrencilerinin yenilikçi iş fikirlerine ortak oluyor. En iyi fikrin Hürriyet tarafından destekleneceği Hürriyet Garage yarışmasına katılımlar başladı. Garage’a başvuru için; gençler yaratıcı iş projelerini maksimum 3 dakikalık videolar halinde sunuyor.

Hürriyet'in girişimci üniversiteli gençlere destek amacıyla gerçekleştirdiği yarışma, en iyi fikirlerin daima garajdan çıktığı fikrine dayanıyor. Yarışmada dereceye girenlerin projelerine Hürriyet'i ortak edebilecekleri gibi, Hürriyet bünyesinde çalışma şansları da bulunuyor. Üstelik girişimcilerin, yarışma süresince deneyimli ekiplerin yardımıyla bireysel gelişimlerini de sağlayabilecekleri bir eğitim alabilme şansları da mevcut.

Yarışmaya AÖF hariç tüm lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabiliyor. Yarışmaya başvuran ve seçilecek 10 ekibin içinde yer alan girişimciler, İstanbul dışında yapılacak ve toplam 5 gün sürecek Girişim Kampına katılıyor; ilk 2 gün girişimcilere gerekli bilgi ve donanıma ulaşmalarını sağlayacak yoğun bir eğitim, 3. gün değerlendirme komitesi üyeleriyle birebir görüşme imkanı sağlanan bireysel danışmanlık veriliyor. Kampın 4. günü ise ekiplerin kendi mentorlarıyla birlikte iş modeli hazırlanırken, 5. gün Yürütme Kurulu tarafından maksimum 15 dakika sürecek sunumlar gerçekleştiriliyor ve danışmanlık sürecine dahil olacak 3 ekip belirleniyor.
hurriyet

Danışmanlık sürecinde finale kalan ekiplerden iş modelini test etmeleri ve prototip oluşturmaları bekleniyor. Bu aşamaya kadar gelmeyi başaran ekipler, çekirdek sermaye kazanmış oluyorlar. Hürriyet bu süre boyunca genç girişimcilerin açık ofis alanı, ısıtma, soğutma, güvenlik, temizlik, telefon, faks, internet gibi ana ihtiyaçlarını karşılarken; diğer yandan da onlara koçluk desteği sağlıyor. Ekipler, haftada 1 gün Hürriyet Dünyası'na gelerek mentorlarıyla birebir çalışarak projelerini geliştiriyorlar.

Girişimciler, yoğun tempoda geçen 1 ayın sonunda geliştirdikleri iş modeli/prototipini, seçilecek üniversitede hem izleyicilere hem de yürütme kuruluna sunacaklar ve Yürütme Kurulu tarafından projeye ortak olma, Hürriyet Grubu bünyesinde istihdam yaratma, fikrin telif hakkını satın alma seçeneklerini göre ödüllendirilecekler.

Hayatını değiştirmek isteyen girişimciler için 21 Aralık 2013’e dek  www.hurriyetgarage.com üzerinden başvurular devam edecek.

Bir bumads advertorial içeriğidir.

7 yorum :

 1. Kusura bakmasınlar Türkiye'de ki bu tür şeylerin hepsi yalan. Yenilikçi fikir ve icatlara hiçte açık değiller. Bunlar göz boyama. Şahsen Üniversitesini okuyup yeterli yazılım bilgimi alacak olsaydım, neden başvurayım bunlara?

  Şu anda imkanım yokken nerelerden geri çevrildim. Sözde destekliyorlarmış, peh..

  Yok şu üniversitenin mezunu musun, yok prototip yoksa olmaz. Prototip yapıyor olsaydım bunlara mı başvururdum? İmkanım varsa niye başvurayım? ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında imkanları olmayanlar için iyi bir fırsat bence.. Ünv öğrencisi olsaydım ve bir fikrim olsaydı ben şansımı denerdim sanırım:)

   Sil
 2. http://www.youtube.com/watch?v=jwMzqZnnW88

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. palavra diyorsunuz yani:) Biraz fazla ön yargılı değil misiniz sizce de:)

   Sil
 3. Bunlardan muzdarip olduğum için yazdım..

  YanıtlaSil
 4. Ön yargımdan değil bizzat başvurup süreçler atlattığım için biliyorum. Haklısınız, hiç olmaz demiyorum. Ama Üniv. okuyamayan, teknik bilgisi yetersiz kalan ve parası olmayan ne icatlar ve iş modelleri çöpe gitti neler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka öyledir, herkes fırsatlardan eşit olarak yararlanamaz. Ama ben bu projenin faydalı olduğunu düşünüyorum, hep birlikte sonuçlarını görürüz umarım..

   Sil