24 Ocak 2016 Pazar

Evdeyazar 3 yaşını bitirdi, tebrikleri alalım...

Tam 3 yıl önce bugündü. Bloga ürkek ürkek ilk yazımı yazmış, hayallerim var demiştim. Belki birgün çok okuyucum olursa, tartışırız hayallerin gerçekleştiğini diye de eklemiştim. Dile kolay 3 yıl boyunca yazmaya devam ettim; geldiniz, okudunuz, yorumlar yazdınız. Ne güzel oldu. Nereden nereye... Blogosferin eskileri arasına girecek Evdeyazar neredeyse..
Bakın ilk yazım burada...

Sayılardan bahsetmeyeceğim hiç; kaç yazı yazmışım, kaç yorum almışım, kaç kişi takip etmiş, ne olmuş ne bitmiş... Sayıları severim evet, zaman zaman kullanırım da, ama bu sefer onların pek hükmü yok. Çünkü Evdeyazar'la ben, benle Evdeyazar ayrılmaz bir bütünüz artık. O benim bir yarım, ruhum; zaman zaman içimi döktüğüm, zaman zaman okuduklarımı, gördüklerimi paylaştığım, zaman zaman da tanıtım yazıları ve reklamlarla bana maddi katkıda bulunan çok özel bir alan. Emek veriyorum, sabah kalktığımda ilk iş olarak açıp bakıyorum nasıl yorumlar gelmiş diye. Bir yazıyı tamamlamak için bazen günlerce uğraştığım oluyor. İyi ki var! Ama siz olmasanız, yani okuyan, yorum yapan, destek olan siz “takipçiler” de demeyeyim, “blog dostlarım” olmasa, Evdeyazar ne yapabilir tek başına? Yazar yazar kendisi okur, öyle de olmaz ki! Eğer burası canlı kalıyorsa, sevilen ve sıcak bir ortamsa, yazılar kadar siz sevgili blog ziyaretçilerinin de katkısı yadsınamaz.Üç yıl içinde neler kazandırdı Evdeyazar bana? Herşeyden önce yazma konusunda cesaretimi artırdı, güzel insanlarla tanıştırdı beni, her gelen olumlu yorumla daha da iyi hissettirdi. Arada olumsuz, kavgacı, ısrarcı yorumlar da geldi evet az da olsa, üzüldük Evdeyazar'la ikimiz böyle durumlarda. Evdeyazar'ı kendimden ayrı tutup üçüncü tekil şahıs olarak bahsediyorum kendisinden farkındaysanız. Çünkü öyle hissediyorum; her ne kadar yazarı bensem de, O benden bağımsız kendi kendine ayakta duruyor artık. O'nu sevenler var, takip edenler var, O'na değer verenler, O'na iş teklif edenler var. O çalışıyor, üretiyor, var oluyor, Google beni değil O'nu seviyor. Siz sevgili blog dostlarım beni değil O'nu seviyorsunuz.


Teşekkür ederim Evdeyazar, iyi ki varsın; nice nice yıllar boyu birlikte olalım, roman yazalım... Ve siz buraya gelen, okuyan, yorumlar yazan sevgili blog dostlarım, sizler de iyi ki varsınız. Size de çok teşekkür ediyorum, sevgilerimle...


50 yorum :

 1. Nice yıllara diyelim de blogunuzun ömrü daha uzun olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, böyle özel günlerde güzel güzel mesajlar geliyor, insan azıcık şımarıyor :)

   Sil
 2. Nice 3 ler 3000 leri görün. :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ölümsüzlük ilacını içeli, mutlu mutlu 3000'leri görelim, sevgiler :))

   Sil
 3. Umarım uzun yıllar yazarsın da biz de keyifle okuruz yazılarınızı. Nice senelere evdeyazar...

  YanıtlaSil
 4. Yazılarınızı arada bir okuyorum amaa, zaman zaman aklıma düşüyorsunuz. Bunları niye yazıyorum, istikrarlı bir şekilde gidince böyle yeri oluyor insanların, ya da blogun diyeyim daha doğru olacak... Kısaca gittiğiniz yolda durmayın devam edin, nice yıllara :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, aklınıza düştükçe gelin, ben inşallah hep yazacağım, sevgilerimle:)

   Sil
 5. Çok daha uzun yıllar yazman dileğiyle :) fırsat buldukça keyifle okuyorum.

  YanıtlaSil
 6. 3 gördünüz 30 da görürsünüz INŞALLAH. Emeğinize sağlık TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
 7. Nice yıllara. Umarım uzun yıllar yazılarını paylaşırsın bizlerle.

  YanıtlaSil
 8. Nice yaşlara Evdeyazar... Gerçekten bütün övgüleri hak ediyorsunuz yazdıklarınızla. Pek çoğumuza da ilham veriyorsunuz. Bazen aklımızın uzak köşelerine takılmış konular üzerinde, bazen bizi hayaller aleminde yolculuğa çıkarıyorsunuz. Kimi zaman eğlendiriyorsunuz, çoğu zaman öğreniyoruz sayenizde. Blog serüvenim geç başladığı için sizi geç tanıdım. Bütün yazılarınızı okuma imkanım olmadı. Şu bir gecede 10.000 kez görüntülenen "Adı Şebboymuş" yazınız harika. Yazmamış, sanki yüreğinizi dökmüşsünüz kağıda. Bloğunuzun ikinci yılı münasebetiyle yazdığınız yazıda; "Bloğumu yalnız bırakmak bende kaşıntı yapıyor" lafınıza kahkahalarla güldüm. Sakın ola onu yalnız bırakmayın. İyi ki varsın Evdeyazar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz, geç oldu ama iyi ki geldiniz, sevgilerimle :)

   Sil
 9. Daha nice dolu dolu geçen, mutlu, başarılı ve sağlıklı yıllara. E bir kitap iyi gider artık bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 10. Nice yıllara:) Gün gelir belki sizi de görürüz:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günler ne getirir bilemeyiz, teşekkürler :)

   Sil
 11. Nice yıllara, nice 3 senelere inşallah.

  YanıtlaSil
 12. Yazılarınızdan ilham alıyorum çok faydanız dokunuyor.Heyecanınız hiç bitmesin..:)

  YanıtlaSil
 13. Gerçekten severek blog yazanlar emek verenler ve sıkılmadan yılmadan takipçi az olsa da sonuna kadar savaşanlar bloğu hak ettiği yerde olmasa da çok tanınmasa da sabırla yazmaya devam edenler siz ve sizin gibi nice blogerlar iyiki varsınız iyki herşeye rağmen yazmaya devam ediyorsunuz nice mutlu senelere evde yazar bloğu doğum günün kutlu takipçin bol olsun :)

  YanıtlaSil
 14. Hayat; tesadüflerin,kalpte ruhla bütünleşmesiyle yönlendiğince güzel. Blog yazarlığıyla tanışmama vesile olduğunuz için teşekkürler. Tebrikler üçüncü yılınızın başarısı için. Şans hep sizinle olsun ������

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte blog yazarlığı böyle güzel sürprizlerle anlam kazanıyor, değerleniyor. Size küçük bir katkım olduysa benden mutlusu yok, sevgilerimle :)

   Sil
 15. Nice umutlu başlıklara, neşeli hecelere..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet umutlu başlıklarımız olsun, çok güzel bir dilekli bu, teşekkürler:)

   Sil
 16. Bilmeseniz bile, nice insana motivasyon sağladığınızı ve yazmak konusunda ilham verdiğinizi hissettiğinize eminim. İyi ki varsın evdeyazar, sakın bizi bırakma☺️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok duygulandım, çok teşekkür ederim. Avustralya yazılarınızı sevgiyle takip ediyorum ben de:)

   Sil
 17. Blogunuzu yeni yeni keşfediyorum, doğumgününe denk geldim ne güzel :)
  Nice yıllara...

  YanıtlaSil
 18. Şimdi biz evde yazarı mı kutlayacağız seni mi? :)
  30 una yaklaştık biz kocadık. Doğum gününü pek umursamayız biliyorum. O yüzden evde yazarı kutlayayım bari. :)
  Bu arada yaşı da tahminlerime dayanarak salladım. Kimse hemen 30 yaşındaymış diye reklam etmesin evde yazarı.


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki minicik, miniminnacık, 3 yaşındaki Evdeyazar'ı kutlayacaksınız efenim:)
   Üstelik doğumgünü umursamamayı reddediyorum. 100 yaşında da kutlamalıyız, çünkü bizler iyi ki doğmuş olan insanlarız, e bu durumda o özel günü mutlulukla ve hediyelerle geçirmeliyiz değil mi:)
   Yaş tahminini görmemiş gibi davranmayı başardım sanırım bu arada :)

   Sil
 19. Harika bir bloğa sahipsiniz. Her zaman örneklerimde kullandığım, bir çok kez haberiniz dahi olmadan tavsiye ettiğim ve ara sıra açıp güncellemelere baktığım bir mecra burası. Blog dünyasından eksik olmayın. İyi bloglar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar

  1. Çok teşekkür ederim, ben de sizi ilgiyle takip ediyorum, nice nice yıllar buralarda olalım hep birlikte, sevgiler...

   Sil
 20. Sağlıklı ve mutlu daha nice yıllar dileğiyle. Sanıyorum benim blog da üç yaşında tam olarak hesaplamadım ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, blogunuzun yaş gününü unutmayın derim. Hassastır bloglar, ilgi isterler :)

   Sil